Ankara Uçak Bileti

Uçak Bileti » Ankara Uçak Bileti

 • Ankara Kale
  Ankara Kale
 • Ankara Kocatepe Camii
  Ankara Kocatepe Camii
 • Ankara Atakule
  Ankara Atakule
 • Ankara Havaalanı
  Ankara Havaalanı
 • Ankara Havalimanı
  Ankara Havalimanı
 • Ankara Söğütözü
  Ankara Söğütözü
 • Ankara
  Ankara
 • Ankara Ankara
  Ankara Ankara

Ankara Uçak Bileti

Ankara uçak bileti sayfamızdan; Ankara iline en ucuz uçak biletlerini alabilirsiniz.

 

Ankara Hakkında

    Ankara, Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti, Ankara ilinin merkezi, Türkiye'nin en kalabalık ikinci ve dünyanın en kalabalık otuz sekizinci kenti. Topraklarının büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi'nin Yukarı Sakarya bölümünde yer alır. Türkiye'nin coğrafi merkezine yakın olduğu için, hem konum hem de işlev itibariyle Türkiye'nin kalbi benzetmesi yapılır.Ortalama 938 metre rakıma sahip olan kentin nüfusu, 2012 yılı nüfus sayımına göre 4,965,542'dir.

    Bilinen tarihi en az 10 bin yıl öncesine, Eski Taş Çağı'na ulaşan Ankara, Hattileri, Hititleri, Frigleri, Lidyalıları, Ahamenişleri (Persler), Makedonyalıları, Galatları (Keltler), Romalıları, Selçukluları ve Osmanlıları ağırlamış, Batı ve Doğu medeniyetlerine ev sahipliği yapmıştır. Geçmişte, Galatların bir boyu olan Tektosaglara ve sonrasında Friglere başkentlik yapmış olan kent, 13 Ekim 1923'ten beri Türkiye'ye başkentlik etmektedir.

Ankara Ulaşım Bilgileri


    Kent içi ulaşımda son zamanlarda en yoğun taşımacılık metro ile yapılmaktadır. EGO Genel Müdürlüğü tarafından işletilen Ankara metrosu günde yaklaşık 150.000 yolcu taşımaktadır.

2006 yılında tamamen yenilenip kapasitesi ve işlevi çağdaşlaştırılmıştır. Havalimanını kentmerkezine bağlayan yol da tamamen yenilenmiş ve yeni geçitler devreye sokulmuştur.

Ankara Havayolu Ulaşımı

    Havayolu ile kente ulaşmanın bir başka yolu da ordunun hizmetindeki Etimesgut Askeri Havalimanıdır. Bu havalimanı sivil uçuşlar için kullanılmasa da gerektiğinde alternatif olarak kullanılabilmektedir.

Ankara uçak bileti, Ankara ucuz uçak bileti, ucuz uçak bileti Ankara ,