Antalya Gezilecek Yerler

Uçak Bileti » Antalya Uçak Bileti » Antalya Gezilecek Yerler

Antalya Uçak Bileti

Antalya Yerköprü Mağarası

Özellikleri: 110 m. toplam uzunluğundaki mağaranın girişe göre en derin noktası 27 m. dir. Gelişimi durmuştur. Denizle olan bağlantısı nedeniyle "deniz mağarası" denilebilir. Mağara kurudur. Denizle bağlantılı olan salonun tabanı kısmen deniz suyu ile kaplıdır. Mağaranın ısısı açık havaya nazaran serindir.

Yerköprü Mağarası tümüyle Antalya travertenleri içinde doğu-batı doğrultusunda, başlangıçta en az 150 m. uzunluğundaki bir mağaranın tavanınının çökmesi sonucu oluşmuş bir mağaradır.

Büyük olması nedeniyle kafeterya, gazino veya restoran olarak değerlenebileceği düşünülmektedir.

 

 

Antalya Tokar-Söğüt Yaylaları

Alanya'ya bağlı Demirtaş nahiyesinin kuzeyinde Toros Dağları’nın iç kısımlarında bulunan yaylalara, stabilize yolla ulaşmak mümkündür. Kaş Yaylası 30 km., Sapadere Yaylası 35 km., Tokar Yaylası 40 km., Söğüt Yaylası ise 50 km. mesafededir. Narenciye bahçeleri, seralar, maki bitkileri, çam ağaçları arasından, bazen de Demirtaş Çayı kıyısından geçen güzel manzaralı bir yolla ulaşılan yaylalara, Demirtaş nahiyesi ile civar köy halkı çıkmaktadır. Meyve bahçeleri, kır çiçekleri ve dağ çayırları ile kaplı olan yaylalar bakir durumdadır. Yayla yakınlarında bulunan köylerde telefon, kır kahveleri, kır lokantaları hizmet vermektedir. Demirtaş Çayı kıyısında kamp kurup olta ile balık avlanabilmektedir.

 

 

Antalya Paris Batığı

Kemer Yat Limanı'ndan 1, 5 km. kadar açıkta kum bir zemin üzerinde, 25 m. derinlikte yatan Paris, I. Dünya Savaşı sırasında batan bir Fransız savaş gemisi.1896 yılında yapıldığı tahmin edilen gemi 3 güverte ve iki ambara sahiptir. Ambarlardaki birbirine kaynamış cephaneler, orta bölümdeki çini kaplı kısım ilginç noktaları oluşturmaktadır. Son yıllarda dalıcıların bir hayli ilgisini çeken bu batığın birçok ziyaretçisi bulunmaktadır.

 

 

Antalya Kaş

Son yıllarda Kaş, dünyanın önemli turizm amaçlı sualtı dalış merkezlerinden biri olmuştur. Yat limanında bulunan dalış kulüpleri, her yıl buraya gelen pek çok yerli ve yabancı turiste Akdeniz'in bu en eski batıklarını göstermektedir.

 

 

Antalya Damlataş Mağarası

Alanya şehir içinde ve deniz kıyısında bulunmaktadır. Merkeze 3 km. dir.

Özellikleri: Toplam Uzunluğu 30 m. olan mağara kuru, yatay mağara tipindedir. 200 m'.lik bir alanı kaplamaktadır. Çok sayıda sarkıt ve dikitin eşsiz bir görüntü verdiği mağara 15 m. yüksekliktedir. Karbondioksit gazı, yüksek ölçüde nem, düşük ısı ve radyoaktif havasıyla astım hastaları için son derece yararlıdır. Bu nedenle astım hastaları mağaranın en yoğun ziyaretçi gruplarını oluştururlar. Mağaradaki sarkıt ve dikitlerin İ.Ö. 20.000-15.000 yılları arasında meydana geldiği sanılmaktadır.

 

 

Antalya ‘da Rafting

Otelden alınışın ardından doğal güzelliği muhteşem olan 14 kilometre uzunluğundaki nehirde rafting keyfine hazır olun !. Başlangıç noktasında misafirlere Rafting, Raft’lar, güvenlik ve program hakkında gerekli bilgiler verilir. Bu turu sadece rafting olmaktan çıkarıp mümkün olduğunca eğlenceli ve ilgi çekici hale getirmeye çalıştık. Bunun için de bazı bölgelerde molalar verilir, kısa doğa yürüyüşü yapılır, kanyon turu yapılır, tarihi köprü gezdirilir, çaya atlama aktiviteleri düzenlenir. Ayrıca rafting sırasında yolculuğunuzu CD`ye kaydettirebilir, buz gibi sularda yüzebilir ve hem heyecan, hemde eğlencenin tadını çıkartabilirsiniz…

 

TUR PLANI :

  1–) Transferin tarafımızdan yapılması halinde , müşteriler sabahleyin acentamızın belirlemiş olduğu depar saatine göre otellerinden alınırlar.

  2–) Transfer araçları 10:30 – 11:00 sularında KÖPRÜLÜ KANYON ‘ daki tesisimize ulaşırlar.

  3–) Tesisimizde müşterilere rafting sporunun incelikleri , dikkat etmeleri gereken konular ve malzemelerin kullanılması ile ilgili bilgiler uygulamalı olarak anlatılır.

  4–) Rafting sporuna hazırlanan sporcuların başlama noktasına transferi yapılır.

  5–) Botlara binen sporcular ilk rapitden geçtikten hemen sonra BÜĞRÜM KÖPRÜ ‘ de mola verirler. Tarih ve doğanın kucaklaştığı bölgede sporcular berrak suda gönlünce yüzerler.

  6–) Saat 13:00 sularında öğle yemeğine giren sporcular bir saatlik yemek molasının ardından tekrar kendilerini coşkuyla akan nehre bırakırlar.

  7–) Nehir boyunca eğlenceli dakikalar yaşayan sporcular 16:30 sularında bitiş noktasına ulaşırlar.

  8–) Rafting bitiminde misafirlerimiz bitiş noktasındaki kafeteryaya yönlendirilir. Burada rafting esnasında çekilen videoyu, fotoğrafları görüp satın alabilirler.

  9–) Müşterilerin geri dönüş transferleri yapılır.

 

 TUR PARKURU :

 Parkur 14 kilometrelik nehir şeridinde uluslararası standartlara göre 1 ve 2 zorluk dereceli rapitlerden oluşmaktadır . Start tarihi roma köprüsünün hemen yanında olup, bitiş noktası Beşkonak ’ı 2 kilometre geçtikten sonradır.

 

 Not : Lütfen yanınıza mayo, havlu, yedek kıyafet, rahat ayakkabı veya sandalet, güneş kremi, şapka ve para (ekstra içecekler ve fotoğraflar için) almayı unutmayın !

 

 

Antalya’da Bisiklet Turu

 Toros Dağlarının muhteşem doğasında pedal çevirmenin heyecanını yaşayın...Geniş orman ve köy yollarında, her seviyeye uygun rotalarımızda kendi sınırlarınızı keşfedin.

Büyük yokuşlarda veya dik inişlerde, isteyenler grubu faaliyet boyunca takip eden araca da binebilir. Yedek Bisikletleri, yedek parçaları, yiyecek - içecek ve katılımcıların kişisel malzemelerini taşıyan araç, gruba %100 destek sağlar.

 

Ovacık Yaylası

Faaliyetimiz, 1150 m 'de bulunan Ovacık Yaylası'na, kısa bir transferin ardından başlar.Bisiklet ve diğer gerekli malzemelerin hazırlığından sonra, rehberimiz tarafından faaliyet güvenliği ve bisikletin işleyişi hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar verilir.

 Rotamız, Tahtalı Dağının manzarası ile birlikte, çam ormanları içinden geçerek Gedelme Köyü'ne varır (9km). Burada bulunan Roma dönemine ait Gedelme Kalesi gezilir ve ender bulunan tabiat anıtılarımızdan 2500 yıllık dev çınar ağacının gölgesinde mola verilir. Dinlendikten sonra, orman yolundan ilerleyerek Dutağacı deresine varılır(4km). Ardından hafif bir rampa tırmanarak (2km), Sumakseniri Mevkiine ulaşıyoruz. Biraz soluklandıktan sonra bizi günün en nefes kesici inişi bekliyor (6km).

 Kesmeboğazı Vadisi'ne varıldığında buz gibi sularıyla ünlü Kuzdere'de serinleyip, Muhtarın barında fazlasıyla hakettiğimiz Çayları yudumlayabiliriz.

 Bu faaliyet genel bisiklet tecrübesi olan ve orta derece formda olan herkese uygundur.

 

 

Antalya  Fransız Batığı

Antalya yat limanının l km. açığında, şamandıranın altında yatan batık, 1942 yılında savaş sırasında batırılan "San Didier" adlı Fransız savaş gemisine aittir.1946 ve 1974 yıllarında yapılan çalışmalarda geminin içindeki yükün büyük bir bölümü çıkarılmıştır. Hastane destek gemisi görünümünde olan bu geminin içinde cephane ve çöl şartlarına uygun arabalar bulunmaktadır. Kamufle edilebilmesi için personelin üniforma giyinmemesi ve balıkçıların yardımları sırasında gemideki insanların şahsi malzemelerini de yanlarında taşımaya gayret etmeleri halk arasında geminin adının sosyete batığı olarak kalmasına neden olmuştur. Bugün üzerinde pek bir şeyin kalmadığı batık yine de dalgıçlarının ilgisini çekmeye devam etmektedir. Dalış yapabilmek için Antalya Valiliği ve Deniz Polisi Şube Müdürlüğünden izin almak gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise yat limanı ağzına yakınlığı dolayısıyla tekne trafiğinin fazla olmasıdır.

 

 

Antalya  Serik-Beşkonak Yaylaları

Serik ilçesinden, 35 km’lik narenciye bahçeleri, maki ve çam ağaçları arasından geçen asfalt yolla Beşkonak nahiyesine ulaşılır. Beşkonak Altınkaya (Selge-Zerk antik kenti) köyüne, Köprülü Kanyon Milli Parkı içerisinden geçen 10 km’lik stabilize yolla ulaşmak mümkündür. Altınkaya, Ballıbucak köy yolunun 3. km’sinden batıya dönülerek 3 km’lik patika yolla İkiz Yaylası’na ulaşılır. Antalya'nın kuzey-kuzeydoğusunda Kuyucak Dağı eteklerinde bulunan yaylalar, 1600-1900 m. yüksekliktedir. Maki, çam, köknar, ardıç, sedir ormanları ile iç içe bulunan yaylalarda altyapı bulunmamaktadır. Yakınında bulunan köy halkının hayvanlarını otlattığı ve yayla olarak kullandığı İkiz Yaylası’na, kara ulaşımı yoktur.