HAVAALANLARI

HAVAALANLARI

 • Adana Havaalanı

  Adana Havaalanı

 • Ankara Esenboğa Havaalanı

  Ankara Esenboğa Havaalanı

 • Ankara Esenboğa Havalimanı

  Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı'nın (ICAO) yaptığı sınıflandırmaya göre CAT II Vve CAT III niteliklerine sahiptir. Toplam 7,500,000 m²'lik kurulu alanı bulunan havalimanında 7.500m²'lik iç hatlar terminali ile 7,950 m²'lik dış hatlar terminali bulunmaktadır. Türkiye'deki Havaalanları İstatistiklerine göre, toplam yolcu trafiği bakımından dördüncü havalimanıdır.


  Esenboğa Hava Limanında Kompozit Beton kaplamalı 3750x60 metre ve 3750x45 metre boyutlarında iki adet pist bulunmaktadır. Esenboğa Hava Limanında 1 adet VIP ve 1 adet CIP Salonu bulunmaktadır. Ayrıca "Yabancı Konuklar Köşkü" de Devlet Protokol Hizmetinde bulunmaktadır.

   


 • Antalya Havaalanı

  Antalya Havaalanı

 • Antalya Havalimanı Uçak Bileti

  Antalya Havalimanı 1960 yılında faaliyet geçti.300 metrekarelik terminal binası ile müşterilerine hizmet veren hava limanı,13.000.000 m2 ‘lik bir arazi üzerinde konumlanıyor. Geçen süre içerisinde iç turizmde ve özellikle dış turizmdeki gelişmelere, ülke genelindeki belgeli yatak sayısının büyük bir kısmının ilimizde olmasına bağlı olarak cihaz, sistem, kolaylık ve arazi yönünden gelişmesini sürdürmüştür.  

  Antalya Havalimanı şehrin merkezine sadece 6 km uzaklıkta yer almaktadır. Şehrin merkezine 10 - 15 dakikalık mesafede bulunan Antalya Havalimanı ; önemli tatil beldelerinden Kemer'e 57 km,  Kaş'a 200 km, Kalkan'a 229 km, Manavgat 'a 65 km ve Alanya'ya 125 km uzaklıkta. Bu merkezlere ulaşım tur otobüsleri yada taksi işletmeciliği aracılığı ile olmaktadır.

  Sizde ülkemizin herhangi bir ilinden Antalya Havalimanına uçak bileti almak istiyorsanız,sitemizin üst kısmında yer alan formu doldurarak biletinizi satın alabilir veya telefon üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 • Atatürk Hava Limanı

  Atatürk Hava Limanı

  İstanbul Atatürk Havalimanı

  Bir havalimanından beklenebilecek her türlü donanıma sahip olan İstanbul Atatürk Havalimanı, yaklaşık 300 hava yolu şirketine hizmet sunuyor. Günde ortalama 95 bin yolcuyu ağırlayan İstanbul Atatürk Havalimanı’na her gün yaklaşık 700 -730 uçak iniş – kalkış yapıyor.

  Dünyanın en büyük metropollerinden biri olan İstanbul, aynı zamanda Türkiye’nin de dünyaya açılan kapısıdır. Avrupa Birliği tarafından 2010 Avrupa Kültür Başkenti seçilen İstanbul, sahip olduğu eşsiz kültürel dokusuyla ve 12 milyonu aşan nüfusuyla her yıl yurt içi ve yurt dışından milyonlarca insanı kendine çekiyor. Turizm ve havalimanı işletmeciliğinin çok büyük önem taşıdığı kentte, TAV Havalimanları Holding’in ilk havalimanı işletmesi olma özelliği taşıyan İstanbul Atatürk Havalimanı, sahip olduğu İç ve Dış Hatlar Terminalleri’nin çağdaş ve modern yapısıyla dikkat çekiyor.

   

 • Balıkesir Merkez Havaalanı Uçak Bileti

  1998 yılında ilk defa hizmete girmiş olup, 3 sene açık kaldıktan sonra 2001 yılında sivil uçuşlara kapatılmış ve 2007 yılında tekrardan faaliyete girmiştir.

  Ülkemizin herhangi bir ilinden Balıkesir Merkez Havalimanı'na uçak bileti almak için yukarıdaki formu doldurabilir yada telefon üzerinden bizim iletişime geçebilirsiniz.

 • Bursa Yenişehir Havalimanı Uçak Bileti

  Bursa şehir merkezine yakın, Yunuseli semtinde yer alan Bursa Havalimanı`nın büyük gövdeli yolcu ve kargo uçaklarının iniş-kalkışına elverişli olmaması (pist ebadı: 1395m x 30m) ve modern terminal ve tesislerin inşa edilmesi isteği ile Yenişehir ilçesinin 10 km batısında bulunan mevcut Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterindeki askeri havalimanının sivil trafiğe açılmasına karar verilmiştir. Bu amaçla yapılan ihale sonucu Mak-Yol A.Ş. tarafından 13.07.1995 tarihinde projeye başlanılmıştır. Bu kapsamda, mevcut askeri piste (07R-25L) paralel olarak bir adet yeni pist (07L/25R) inşa edilmiştir. Ayrıca 7 adet park yerine sahip apron, apronla pisti birbirine bağlayan bir adet taksi yolu, terminal binası, ek hizmet binaları, araç yolu, seyrüsefer yardımcısı cihazlar (birer adet ILS, VOR, NDB ve Marker ile iki adet DME cihazı) inşa edilmiş ve DHMİ`ye teslim edilmiştir. Bu şekliyle Bursa hem oldukça modern bir terminale sahip olmuş; hem de 2993m x 45m ebadında bir piste kavuşmuştur. Yeni yapılan pist, ILS`in (Instrument Landing System-Aletli İniş Sistemi) yanı sıra pist merkez hattı ve tekerlek temas ışıklarını da içeren ileri bir aydınlatma sistemiyle (CAT II) teçhiz edilmiştir. Yapılan yeni terminalin yolcuya açık alanlar iç ve dış hat kullanım alanı 5600 m2 olup, 1.500.000 yolcu/yıl kapasiteye sahiptir.

   

  Kargo binası yapımı için ise yine Mak-Yol A.Ş. tarafından 02.05.1997 yılında projeye başlanmış ve 20.05.2001 tarihinde kesin kabul yapılarak bina hizmete verilmiştir. Proje kapsamında 9460 m2 kapalı alana ve her biri 115 m3 8 adet soğuk odaya sahip kargo binası ile 10.000 m2 otopark inşaatı gerçekleştirilmiştir.


  Bursa-Yenişehir Havalimanı`nın 3 Kasım 2000 tarihinde resmi açılışı yapılmıştır. Aydınlatma ve benzeri eksiklerinin tamamlanmasını müteakiben faal olarak açılması 01 Haziran 2001 tarihinde olmuştur. Aynı gün Yunuseli`ndeki Bursa Havalimanı hava trafiğine kapatılmış ve Havalimanı Hava Kuvvetleri Komutanlığı`na teslim edilmiştir. Bugün itibariyle de Yunuseli`ndeki eski Bursa Havalimanı hava trafiğine kapalıdır. Ancak 21.02.2011 tarihinde bu havalimanının tekrar açılması için çalışmalara başlamak üzere Büyükşehir Belediyesi ve DHMİ arasında protokol yapılmıştır. • Diyarbakır Atatürk Havalimanı - Diyarbakır'a Uçak Bileti

  Diyarbakır Havalimanı 1952 yılından itibaren hizmete girmiş olup yürürlükteki yaz tarifesine göre 24 saat iç-dış hat seferlerine açıktır. Havalimanımız askeri ve sivil kategoride bir havalimanı olup şehir merkezine olan uzaklığı ise 6 km`dir.


 • Kars Havalimanı Uçak Bileti

  Kars Havaalanı sivil Hava ulaşımına 1988 yılında açılmış olup, Şehre 6 Km. uzaklıkta güney konumunda kurulmuş olup Havaalanına ulaşım taksi servisler ve minübüs işletmeciliği ile sağlanmaktadır.

                 İç hat seferlerinin yanı sıra 1993 yılında tarifesiz dış hat uçuşlarına da açılan Kars Havaalanı’na 1995 yılında halen daha kullanmakta olduğumuz 2800 m2 alana sahip terminal binası yapılmıştır.

                 Ayrıca 2009 yılı Temmuz ayı içinde 38000 m2 kapalı alana sahip Yeni Terminal Binasının ihalesi yapılmış olup, 2010 yılı Nisan ayında Yeni Terminal Binasının İnşasına başlanılmıştır. Terminal Binasının inşası devam etmektedir.       

 • Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı Uçak Bileti

  1994 yılında DLH tarafından ihalesi yapılan ve 1995 yılında inşaatına başlanılan Kocaeli Cengiz Topel Havalimanın Mayıs 1999’da inşaatı tamamlanmıştır. Açılış planlaması düzenlenirken  17 Ağustos 1999 depreminde  terminal, apron ve pistte meydana gelen hasarlardan dolayı açılışı yapılamamıştır.


      Deprem sonrasında lojistik ve dağıtım hizmetleri için kullanılan Cengiz Topel Havalimanı 11 yıl eksiklerin giderilmesini bekledikten sonra 2011 yılında yeniden ihale kapsamında inşaatı tamamlanıp 02.11.2011 tarihinde ilk seferini Kocaeli – Trabzon uçuşu ile gerçekleştirmiş ve sivil havacılığa açılmıştır.

 • Konya Havalimanı Uçak Bileti

  Havayolu ulaşımı, 3.Ana Jet Üs Komutanlığı’na ait askeri havaalanına ilave edilen sivil tesislerle sağlanmaktadır. Bu tesis 29.10.2000 tarihinde hizmete girmiş, 17 Nisan 2001 Tarihli 2001/2332 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile dış hatlar yolcu trafiğine açılmış olup, havaalanının yılık uçak kapasitesi 17.520 dir. Havaalanımız 196.000 m² alan üzerine kurulmuştur.

         

          Terminal binası, İç Hat ve Dış Hat olarak ortak kullanılmakta, giden yolcu zemin kattan, gelen yolcu bodrum kattan çıkış yapmaktadır. Zemin katta, ortak salon, iç hat yolcu çıkış salonu, dış hat yolcu çıkış salonu ve VIP salonu; Bodrum katta, bagaj alım salonu ve idari bürolar bulunmakta, pasaport ve gümrük işlemleri yapılmaktadır.
   
          Havaalanımız açıldığı günden 16 Mayıs 2002 tarihine kadar İdari ve Mali yönden Esenboğa Havalimanı Başmüdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet vermekteyken Genel Müdürlüğümüz Yönetim Kurulu Kararı ile 16 Mayıs 2002 gününden itibaren İdari ve Mali yönden Genel Müdürlüğümüze bağlı müstakil Havaalanı olarak hizmet vermektedir.

 • Merzifon Havalimanı Uçak Bileti

  Merzifon`a 6 km, Amasya`ya 45 km ve Çorum`a 63 km uzaklıkta bulunan DHMI Amasya Merzifon Havalimanı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterindeki askeri havalimanına sivil tesisler eklenerek,20 Haziran 2008 tarihinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız  Binali Yıldırım`ın katıldığı resmi törenle Sivil hava trafiğine açılmış ve  iç hat tarifeli seferlere başlamıştır.

        Amasya Merzifon Havalimanı coğrafi konumundan dolayı Amasya`nın yanı sıra Tokat, Çorum ve Samsun`un bazı ilçelerindeki yolculara da hizmet vermektedir. Haftada 3 seferle başlayan THY İstanbul-Merzifon ve Merzion-İstanbul seferleri  zamanla haftada 4 sefere çıkarılmıştır.Artan yolcu trafiği ve talep nedeniyle 2009 Aralık ayından  bu yana ise THY bu sayıyı 7`ye çıkararak haftanın her günü karşılıklı sefer düzenlemeye başlamıştır.

      Amasya Merzifon Havalimanından 7 Kasım 2009 gününde  Cidde`ye  uçuş gerçekleştirilmiş olup, ilk yurt dışı seferi de yapılmıştır. 

 • Muğla Dalaman Havalimanı Uçak Bileti

  Ülkemizin turizm bakımından en gelişmiş illerinden Muğla'ya her yıl binlerce yerli ve yabancı turist hava yolu aracılığıyla ulaşmaktadır.Genelde Muğla'ya tatil yapmak için gidenler iniş yeri olarak Muğla Dalaman Havalimanını seçerler.

  Muğla Dalaman Havalimanı Tarihçesi

  Havalimanımız imalatına 1976 yılında başlanmasına müteakip, 1981 yılında tamamlanarak uluslar arası sivil hava trafiğine Hava Meydanı olarak açılmış, Kuruluşumuz yönetim kurulunun 29.08.1989 gün ve 90 sayılı kararıyla Havalimanı statüsünde teşkilatlandırılmıştır.


   İntifa hakkı Kuruluşumuz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığında olan sivil askeri kategorideki Havalimanımız 1981 yılında 30 personelle başladığı hizmetine; bağlı seyrüsefer yardımcı istasyonu ile birlikte 11 müdürlük 2 müstakil şeflik 1 sivil savunma uzmanlığı bünyesinde; 175’i hizmet alımı olmak üzere 516 personelle devam etmektedir.Personelin %60’ı ön lisans ve lisans mezunu, %20’si iyi derecede yabancı dil bilmektedir. Ayrıca Havalimanımızda yerleşik kurum ve kuruluşlarla birlikte çalışan sayısı 2400 civarındadır.

   Otopark kapasitesi 1355 araç, şehre uzaklığı 6 km olup, ulaşım HAVAŞ ve taksi işletmesi marifeti ile sağlanmaktadır.

  Sizde Muğla Dalaman Havalimanına uçak bileti almak istiyorsanız yukarıdaki formda gerekli yerleri doldurarak istediğiniz güne biletinizi alabilir veya telefondan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 • Muğla Milas Bodrum Havalimanı Uçak Bileti

  Türkiye`nin Ege Bölgesindeki en yoğun meydanlarından biri olan, resmi adı ile "Milas-Bodrum Havalimanı" 1997 yılında uluslararası trafiğe açılmıştır. Muğla ili sınırları içinde, antik Karya`nın iki önemli şehri Milas ve Bodrum arasında yer almaktadır. Adını bu iki şehrin geniş tarihi mirasından alan havalimanı, bir iç hat bir dış hat terminali ile yılda üç milyona yakın yolcuya hizmet vermektedir. Proje ve yapım aşamasında iki konu belirgin olarak öne çıkmış ve uzun süre tartışılmıştır. Bunlardan biri havalimanına verilecek olan isimdi. Uzun tartışmalardan sonra çözüm olarak havalimanına her iki ilçenin adı birden verilmiştir. Bugün Bodrum, tarihi ve arkeolojik değerleriyle tercih edilen bir tatil beldesi, Milas ise kültürel mirası ve çevresel zenginlikleri ile öne çıkan bir yerleşim merkezidir.
  Yapım aşamasındaki ikinci tartışma konusu ise çevrenin korunması ile ilgiliydi. Pist, taksi yolları ve binalar başlangıçta denize daha yakın planlanmıştı ancak çevresel etki değerlendirmeleri ve sivil toplum örgütlerinin çabaları havalimanının denizden daha içerde yer alan bugünkü pozisyonunda konumlandırılmasında önemli rol oynamıştır. Bu yolla maliyetler belli ölçüde artsa da, ekolojik bir miras olan laguner alan Dalyan`ın yaşaması sağlanmıştır.

  Milas-Bodrum Havalimanı 01.04.1997 tarihinde şimdiki iç hatlar terminalinde, iç ve dış hat hava trafiğine hizmet vermeye başlamıştır.30 Nisan 1998 tarihinde mevcut dışhatlar terminal binasının tamamlanmasından sonra iç ve dış hatlar olarak hizmete devam etmiştir. İç ve dış hatlar terminal binalarının artan yolcu trafiğine cevap verememesi nedeniyle, yap-işlet-devret modeline göre yeni bir dış hatlar terminal binası ihalesi yapılmış olup bitirilmesini müteakip şimdiki dış hatlar binası iç hatlar olarak hizmet verecektir.

   

 • Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı

  Pendik ilçesi sınırlarında inşa edilen İstanbul'un 2. havaalanıdır. Havaalanı ismini dünyanın ilk kadın savaş pilotu ve Türkiye'nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen'den almıştır. Havaalanının temeli Şubat 1998 tarihinde atılmış, Ocak 2001 tarihinde bitirilen havaalanı toplam 550 milyon USD ye mal olmuştur.

  Havalimanı Limak-GMR-MAHB konsorisyomu tarafından işletilmektedir. Yer hizmetleri, operasyon, kargo ve güvenlik işlemleri kısa adı ISG olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş. tarafından yürütülmektedir. Türkiye'deki Havaalanları İstatistiklerine göre, toplam yolcu trafiği bakımından üçüncü havalimanıdır.

 • Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Uçak Bileti

   Sivil Havacılık faaliyetlerinin gereği olan; Hava taşımacılığı, Hava Meydanları İşletilmesi, Meydan yer hizmetlerinin yapılması, hava trafik kontrol hizmetlerinin ifası, seyrüsefer sistem ve kolaylıklarının kurulması ve işletilmesi, bu faaliyetlerle ilgili diğer tesis ve sistemlerin kurulması işletilmesi ve modern havacılık düzeyine çıkarılmasını sağlamaktır.


      Sivas Nuri Demirağ Havalimanı NATO askeri amaçlı kullanılmak üzere 1957 yılında  Sivil hava trafiğine  açılmış, 1990 yılında DHMİ tarafından inşa edilen 2217 m2’ lik Terminal binasında sivil hava trafiğine hizmet vermeye devam etmiştir.


     Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Bakanlar Kurulu kararı ile 31.01.2002 tarihinde hava trafiğine kapatılmış yine Bakanlar Kurulu kararı ile 17.10.2003 yılında hava trafiğine açılmıştır.


      Havalimanımız pist onarımı ve genişletme işi kapsamında, 15.04.2006 tarihinde hava trafiğine kapatılarak, 01/19 pistinin genişliği 30 metreden 45 metreye çıkarılmış, pist özel aydınlatması tesis edilmiş ve asfalt kaplanarak, Havalimanımız 01/19 pisti, 3811x45 mt ile ülkemizin en uzun ikinci pistidir. Yıllık 8760 uçak kapasitesine sahip olan 120x240 mt boyutlarında 5 uçak kapasiteli yeni Apron ve Pist bağlantı Taksi yolu tesis edilerek 22.12.2006 hizmete sokulmuştur.


     18.12.2010 tarihinde fiili olarak hizmete giren yeni terminal binamız yıllık 2.000.000 yolcu kapasitesine sahiptir. Özgün bir mimariye sahip olan terminal binamız günümüz havalimanı standartlarını karşılayan modern bir tesis olarak inşa edilmiştir. 

 • Tekirdağ (Çorlu) Havalimanı Uçak Bileti

  DHMİ Tekirdağ-Çorlu Havaalanı sivil tesisleri DHMİ Atatürk Hava Limanı`nın Dağılmış Rusya Federasyonu Ülkeleri ve Türkî Cumhuriyetlerinin gerçekleştirdiği uçuşlardan dolayı yaşadığı yoğunluğun yükünü hafifletmek için, 16.03.1995 tarihinde inşaat çalışmalarına başlanmış olup; 08.08.1998 tarihinde dönemin Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman DEMİREL tarafından açılışı yapılarak hizmete girmiş olup, 7/24 saat  Uluslar arası hava trafiğine açık bir Havaalanıdır.

  DHMİ Tekirdağ-Çorlu Havaalanı Çorlu-İstanbul istikametinde bulunan Seymen Köyü mevkiindedir. Havaalanımızın Çorlu ilçe merkezine uzaklığı 15 kilometredir.

 • Trabzon Havalimanı

  Trabzon Havalimanı

 • Uşak Havalimanı Uçak Bileti

  Ülkemizin en önemli kavşak noktalarından olan Uşak günden güne gelişen ekonomik ve sosyal yapı ile ege de bir eğitim kültür merkezi olma yolundadır. Şehir Merkezine 7 km uzaklıkta doğu batı konumunda kurulan Uşak Havalimanı, deniz seviyesinden 2865 feet (874 m) yüksekliktedir.Yaz-Kış mevsimlerinde belirlenen uçuş tarifelerine göre hizmet veren havalimanımız 2006 yılında sivil hava ulaşımına açılmıştır.

 • Van Ferit Melen Havalimanı Uçak Bileti

  Havaalanımız 1943 yılında hizmete açılmış ve DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından işletilen sivil kategorideki ilk havaalanlarımızdandır. Bakanlar kurulunun 24.02.1993 tarih ve 93/4138 sayılı kararına göre giriş-çıkış hudut kapısı olmasına karar verilmiştir. Van havaalanının ismi, Bakanlar kurulunun 20.08.2001 tarih ve 2001/2902 sayılı kararına göre Ferit Melen Havaalanı olarak değiştirilmiştir.

 • Çanakkale Havalimanı Uçak Bileti

  1995 yılında hizmete açılan Çanakkale Havaalimanı, günümüzde ulusal ve uluslararası trafiğe hizmet vermektedir.

  2008 yılında yeni terminal ve yeni Apron inşaası ile genişletilmiş ve gerek yolcu hizmetleri, gerekse uçaklara verilen hizmetler için daha verimli hale getirilmiştir.

   

  26 Temmuz 2010 `da yapımına başlanılan ARFF Binası inşaatı tamamlanmış ve 2011 Temmuz ayında teslim alınmış ve hizmete verilmiştir.

   

  İleride planlanan pist genişletme ve uzatma çalışmaları için 04 pisti doğrultusunda kamulaştırma çalışmaları devam etmektedir.

 • İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI

  İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI

 • İstanbul Hezarfen Havaalanı

  İstanbul Hezarfen Havaalanı İstanbul'un Arnavutköy ilçesi sınırları içinde olup, Büyükçekmece Gölü'nün kuzeyinde, tam 500 dönümlük bir araziye sahiptir. 1992'den beri Türkiye’nin uluslararası tescilli ilk özel havaalanı olarak hizmet vermektedir.İstanbul'un 50 km batısında yer alan Hezarfen Havaalanı'nın güneyinde Büyükçekmece Gölü, kuzeybatısında Çatalca ilçesi ve kuzeyinde O-3 Otoyolu bulunmaktadır.

  Genel havacılık ve eğitim uçuşlarına ağırlıklı olarak hizmet eden Hezarfen Havaalanı ismini Galata Kulesi'nden Üsküdar'a uçtuğu rivayet edilen 17. yüzyıl Osmanlı bilim adamı Hezarfen Ahmet Çelebi'den almıştır.

 • İzmir Adnan Menderes Havaalanı

  İzmir Adnan Menderes Havaalanı

 • Şanlıurfa Gap Havalimanı Uçak Bileti

  Şanlıurfa/GAP Havaalanı sivil kategoride olup; 2007 yılında hizmete girmiştir. Şehre uzaklığı 35 km`dir. Apron kapasitesi 8 uçak olup 12000m²`lik terminal binası ile hizmet vermektedir. VOR, DME, NDB ve ILS seyrüsefer yardımcı cihazlarına sahiptir.